Bugün
Anıtkabir
Özel Defterini
İmzaladınız
mı?

Anasayfa Atatürk Atatürk'ten Seçme Sözler

Dünya Liderime

e-Posta Yazdır PDF
(25 oy, ortalama 4.60 (5 üzerinden))

Sevgili Atam,

Bugün senin ne kadar büyük bir lider olduğunu bir kere daha anlıyorum. Bana dünyanın gelmiş geçmiş en büyük lider kim deseler hiç düşünmeden " Mustafa Kemal ATATÜRK" derdim. Bunu Türk olduğum için yazmıyorum, Türk olmam sadece benim için bir şans. Oysa ki senin dünya lideri olman 79 yıldır kalplerden silinmemenle alakalı.

Düşünün bir kere yaşadığın kısa sürede kalplere zaten yerleşmiştin, asıl önemli olan vefatından sonra bunun devam etmesi. Biz seni görmeden yaşama merhaba dedik. Ama hep senin ilkelerinle büyüdük. Yazdığın NUTUK'u okudukça bilgimiz daha da arttı. Seninle alay edenler, sana ayyaş diyenler bizleri ne kadar kızdırdıysa bugün sana sahip çıkanlar o kadar göğsümüzü kabarttı.

Yaşadığım sürece başı sıkışınca ATATÜRKÇÜ olanlardan olmadım hiç. Her Ankara' ya gelişimde seni ziyaret etmeden yaşadığım şehre dönmedim. İstiklal marşını da, 10. yıl marşını da hep gururla okudum. Ben ölene kadar da benim tek liderim sensin. Sanmıyorum dünyada hiçbir eski lider senin kadar anılmıyor ve senin kadar halkı tarafından sevilmiyordur.

Benim ve benim gibi düşünenler için büyük bir değersin.

Emanetin emin ellerde rahat uyu ATAM.


Uğur BEKYÜREK

Türkiye Hentbol Federasyonu
Eskişehir İl Temsilcisi 

Kímler Sítede

Şuanda 19 konuk çevrimiçi

İstatístíkler

Üyeler : 64597
Onaylanan Yazı : 2652
İçerik Tıklama Görünümü : 13697875